15:20 - 24 Tetor 2021

Barcelona dhe Real Madrid do të përballen në xhiron e 10-të të La Ligas për edicionin 2021/22.

Kjo është ndeshja e parë e El Clasicos këtë edicion, me Barcelonën që është nikoqire në Camp Nou.

Katalunasit pas tetë ndeshjeve të zhvilluara kanë grumbulluar 15 pikë, teksa Los Blancos kanë dy pikë më shumë.

Dy skuadrat sa herë përballen mes vete dhurojnë spektakël si në fushë ashtu edhe tifozët në tribuna.

Në pesë ndeshjet e fundit të zhvilluara mes tyre, Real Madridi ka marrë tri fitore, derisa një ndeshje ka përfunduar baras dhe fitorja e Barcelonës është në vitin 2019.

Tanimë dy trajnerët, Ronald Koeman i vendasve dhe Carlo Ancelotti i mysafirëve kanë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Image
Image