×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Basha i ashpër ndaj Borellit pas tri kërkesave që ia bëri Kosovës

  Insajderi
  02 June 2023 - 12:18

  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka kritikuar kërkesat e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borell, për mbajtjen e zgjedhjeve të reja, marrëveshjen me serbët për zgjedhjet e reja dhe nisjen e Asociacionit.

  Dimal Basha thotë se këto janë kërkesa të pasinqerta të Borellit dhe si të tilla duhet të kritikohen, pa marrë parasysh që Borell është zyrtar i BE-së.

  Basha ka kritikuar edhe partitë opozitare që sipas tij nuk e kanë thënë asnjë fjalë kundër kërkesave të Josep Borellit. 

  A me shku na me zor me i kap me i pru ne zgjedhje a? Asociacioni sytë e Borellit janë aty a ka dikush prej opozitës me i tha se keq e ki pse po tutni kaq shumë”, tha ai.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark