×
 • Sport
 • Sport

  Basketbollisti francez pëson goditje në tru gjatë stërvitjes

  Insajderi
  22 April 2023 - 18:55

  Momente terrori ka përjetuar, ekipi i basketbollit të Francës në Salon, pasi drejtuesi i tyre, Michael Gelambal, pësoi një goditje në tru gjatë stërvitjes, por në fund gjithçka shkoi mirë dhe ai është jashtë rrezikut për jetën.

  Në veçanti, siç raportojnë mediat franceze, Zelambal, i cili në të kaluarën ishte edhe lojtar ndërkombëtar me kombëtaren franceze, shfaqi simptoma alarmante në stërvitje dhe më në fund u dërgua menjëherë në spital, ku u konstatua se kishte pësuar një goditje e lehtë.

  “Gjatë seancës stërvitore të mëngjesit të së hënës ndjeva simptoma të tilla saqë u dërgova me urgjencë në urgjencën në spitalin Salon. Pastaj më zbuluan një goditje në tru. Fatmirësisht e kuptuam me kohë, u shtrova menjëherë në spital dhe iu nënshtrova analizave shtesë në reanimacion dhe më pas në neurologji”, tha lojtari në deklaratat e tij dhe vijoi.

  “Sot jam i lumtur të njoftoj se jam kthyer në shtëpi. Megjithatë, do të më duhet të pushoj për disa javë përpara se të rifilloj një aktivitet profesional dhe, për fat të keq, nuk do të mund të rikthehem për në fund të sezonit. Shpresoj që gjendja ime të përmirësohet me kalimin e kohës dhe të më lejohet të kthehem në fushë”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark