×

Bayern e mposht me rezultat të thellë Dormundin – Tuchel e fillon me fitore

01 April 2023 - 20:41

Thomas Tuchel e ka nisur aventurën te Bayerni në mënyrën më të mirë të mundshme.

“Bavarezët” turpëruan rivalët e tyre kryesore, Dortmundin duke fituar me rezultat të thellë 4:1.

Portieri i Dortmundit, Gregor Kobel, bëri një gabim duke ia dhuruar golin Bayernit, shkruan Arbresh.info.

Ai nuk arriti ta godas topin, duke e lejuar Leroy Sans në prapavijë të godiste në rrjetën e hapur.

Thomas Muller shënoi edhe dy herë para përfundimit të 45 minutave të parë për të shtuar vuajtjen e Dortmundit.

Edhe në pjesën e dytë ishte historia e njëjtë.

Fillimisht ishte Kingsley Koeman që shënoi për 4:0.

Emre Can e Donyell Malen u përkujdesën që Dortmund të ngushtojë epërsinë për rezultatin përfundimtar 4:2.

GOLAT E NDESHJES:

Dortmund humbet vendin e parë, duke e parë Bayerni, i cili merr kryesimin e Bundesligës