18:35 - 25 Qershor 2022

Robert Lewandowski dëshiron të largohet nga Bayern Munich dhe të transferohet tek Barcelona.

Ekipi spanjoll ka bërë një ofertë zyrtare për sulmuesin polak prej 40 milionë eurosh plus bonuset. Drejtuesit e Bayern e kanë refuzuar menjëherë ofertën duke e konsideruar të ulët.

Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, në orët e fundit klubi gjerman nuk e konsideron më të pashitshëm lojtarin.

Bayern Munich ka vendosur çmimin për lojtarin dhe kërkon jo më pak se 50 milionë euro. Kjo është një shenjë e mirë për Barcelonën pasi tani e dinë sa duhet të paguajnë për të arritur objektivin e tyre.

Në Spanjë ka optimizëm për këtë trataktivë por vështirësitë ekonomike të Barcës mund të mos e lejojnë këtë transferim.