×
 • Sport
 • Sport

  Bayern Munichu ruan kreun

  Insajderi
  05 March 2016 - 21:04
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Bayern Munich dhe Dortmund ndanë pikët në duelin e zhvilluar në “Signal Iduna Park” i cili përfundoj pa gola.

  Ndeshja e luajtur mbrëmjen e së shtunës përfundoi në barazim pa gola, teksa skuadra e Dortmundit kishte më shumë mundësi por nuk mundi t’i konkretizoj.

  Me këtë rezultat bavarezët udhëheqin kreun e tabelës me 63 pikë, të ndjekur nga Dortmundi me 58 pikë. Barazimi pa gola i Bayernit vjen pas humbjes ndaj Mainzit 1-2 tri ditë më parë.

  Rezultati ndaj Dortmundit mund të quhet pozitiv për Bayernin pasi ruan kryesimin nga ndjekësit më të afërt.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark