×
 • Sport
 • Sport

  Befasia e mbrëmjes, Galatasaray e mposht në “Old Trafford” Manchester United

  Insajderi
  03 October 2023 - 23:34

  Galatasaray shokon Unitedin

  Mauro Icardi ka shënuar gol të bukur në minutën e 81-të për fitoren e madhe të Galatasarayt ndaj Manchester Unitedit.

  Të martën në Manchester, skuadra turke fitoi 3:2.

  Icardi humbi penallti në minutën e 78-të, por e kompenzoi dështimin vetëm tre minuta më pas.

  Rasmus Hojlund shënoi të dy golat për Unitedin. Fillimisht shënoi në minutën e 17-të e më pas në minutën e 67-të.

  Për Galatasarayn fillimisht realizoi Ëilfried Zaha në minutën e 23-të, për 1:1. Për 2:2 shënoi Kerem Akturkoglu në minutën e 71-të.

  Casemiro shkaktoi penalltinë në minutën e 77-të dhe u përjashtua me kartonin e dytë të verdhë. Penalltia erdhi pas një tjetër gabimi të rëndë të portierit të Unitedit, që mbetet pa pikë në grupin A të Championsit. Galatasaray është i dyti me katër pikë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark