×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Begaj për ditën e zisë në Serbi: Nuk mund të barazohet terroristi me atë që bie në krye të detyrës

  Insajderi
  03 October 2023 - 22:43

  Presidenti Bajram Begaj zhvilloi një intervistë për emisionin “Opinion” këtë të martë.

  Ai komentoi edhe ditën e zisë që mbajti Serbia për serbët e vrarë pas sulmit në Banjskë. Kreu i shtetit shqiptar tha se nuk mund të barazohet terroristi me atë që bie në krye të detyrës.

  “Nuk mund të bëhet shenja e barazisë midis terroristit dhe atij që bie në krye të detyrës. Por me një akt provokativ për Kosovën për vlerat e BE-së dhe për komunitetin euroatlantik”, tha Begaj./tvklan.al

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark