×
 • Sport
 • Sport

  Bogdani: Me Zvicrën do të jetë një derbi i vërtetë

  Insajderi
  02 March 2016 - 20:03
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ne nuk do të shkojmë në Francë për turizëm. Kështu ka deklaruar ish-sulmuesi dhe zëvendës trajneri i Kombëtares Shqiptare, Erjon Bogdani, në një intervistë për sajtin italian “Tuttomercatoweb”.

  Golashënuesi më i mirë i Kombëtares ka thënë se ndeshja ndaj Zvicrës do të jetë një derbi i vërtetë edhe për shkak të rrethanave në të cilat luhet kjo ndeshje.

  “Me Zvicrën do të jetë në derbi e vërtetë, edhe për faktin se shumë shqiptarë dhe kosovarë luajnë atje. Nuk duhet të vetëkënaqemi, shpresojmë që gjithçka të shkojë për mirë”, ka thënë ai.

  Ish-sulmuesi i Salernitanës, Rexhinës, Kievos, Sienës dhe Livornos ka komentuar edhe favoritët për fitimin e Evropianit duke thënë se Spanja dhe Gjermania mbetën favorit për fitimin në këtë garë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark