×
 • Lajme
 • Lajme

  Borrell dorëzon raportin e tij për mundësinë e heqjes se masave Kosovës

  Insajderi
  18 June 2024 - 14:31
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Përfaqësuesi i larte i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka dorëzuar tek shtetet anëtare të BE-së raportin e tij për mundësinë e heqjes se masave Kosovës.

  Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Borellit, Peter Stano.

  Nuk dihet përmbajtja e raportit dhe nëse shefi i diplomacisë evropian, e Josep Borrell ka rekomanduar në të heqjen e masave.

  Ajo çfarë dihet në këtë moment është se nesër, ambasadorët e shteteve anëtare të BE-së, do diskutojnë për raportin në fjalë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark