×
 • Sport
 • Sport

  Bundesliga 2- Liga e shqiptarëve

  Insajderi
  07 February 2016 - 18:55
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Jurgen Gjasula dhe Veton Berisha u aktivizuan gjatë tërë ndeshjes në humbjen e Greuther Furthit ndaj St.Paulit të Enis Alushit, i cili u paraqit 60 minuta duke iu gëzuar tre pikëve në fund të takimit.

  Në sfidën tjetër në mes të Kalsruhes dhe Fsv Frankfurtit u paraqitën Ylli Sallahi për ekipin vendas, ndërsa për Fsv Frankfurtin u aktivizua mesfushori i përfaqësueses kosovare Besar Halimi, ndërsa  Edmond Kapllani ishte në bankën rezervë.

  Kapllani u aktivizua krejt ne fund të takimit, por pa arritur të lërë gjurmë.

  Hero i këtij takimi ishte pikërisht Sallahi i cili shënoi pasi hyri në lojë për ta vulosur rezultatin përfundimtar 1-1.

  Edhe në sfidën tjetër në mes te RB Leipzeg dhe Entraicht Braunschëeig për 45′ u aktivizua futbollisti shqiptar nga Maqedonia, Orhan Ademi, por skuadra e tij u mposht nga Red Bull Leipzeg, kryesuesi i Bundesliga  2.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark