×
 • Sport
 • Sport

  Camp Nou i ri përfundon më 2021

  Insajderi
  09 March 2016 - 14:55
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Barcelona ia ka besuar arkitekturës japoneze dizajnimin dhe rindërtimin e stadiumit të ri i cili do të përfundohet në vitin 2021.

  Stadiumi i ri do të emërohet fillimisht me emrin e një sponsori i cili do të mbulojë një pjesë të shpenzimeve financiare që klubi katalanas do të investojë në ndërtimin e stadiumit të ri, shkruan Marca.

  camp nou1

  Puna për Camp Nou-n e ri do të fillojë në sezonin 2017-18 dhe punimet do të përfundojnë në vitin 2021. Stadiumi do të ketë 105 mijë ulëse të cilat do të jenë të mbuluara të gjitha. /Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark