22:36 - 04 Shkurt 2023

Menjëherë me të nisur spektakli i Big Brother Vip 2, moderatorja Arbana Osmani ka njoftuar se në kët prime nuk do të ketë një eleminim, por dy eleminime.

Në prime-in e kësaj të shtune të Big Brother VIP do të largohej një nga të nominuarit.

Ata janë: Luizi, Efi dhe Xhonatani, dhe shtëpinë e la Xhonatani.

Ndërkaq në nominim të dytë janë Kiara, Luizi dhe Efi.