20:37 - 25 Janar 2023

Barcelona është nikoqire e Real Sociedadit në Camp Nou për ndeshjen çerekfinale të Kupës së Mbretit.

Katalunasit kanë skuadër më të mirë se kundërshtari i tyre, ashtu që do të përpiqen të sigurojnë pjesëmarrjen në gjysmëfinale të kësaj gare.

Trajnerët Xavi Hernandez dhe Imanol Alguacil kanë bërë zgjedhjen e lojtarëve që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

FORMACIONET ZYRTARE: