23:12 - 14 Shtator 2021

Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e sotme në kuadër të garës më prestigjioze evropiane në futboll, Liga e Kampionëve.

Kryendeshja e sontme u zhvillua në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe Bayern Munichut

Bayern Munichu e dominoi plotësisht skuadrën vendase duke arritur një fitore bindëse me rezultat, 0:3.

Në “Stamford Bridge”, kampioni në fuqi i Evropës fitoi me rezultat 1:0 me golin e shënuar nga Romelu Lukaku në minutën e 69-të.

Në ndeshjen tjetër të grupit H, Juventusi mposhti Malmon me rezultat 0:3 me golat e Sandros (’23), Dybalas (’45) dhe Moratas (’45+1).

Kështu, grupin H e kryeson Juventusi me tri pikë, e ndjekur nga Chelsea poashtu me tri pikë, teksa Malmo dhe Zeniti ndajnë dy vendet e fundit pa pikë.

Në ndeshjet tjera, Lille barazoi pa gola ndaj Wolsburgut, ashtu sikurse Villareali 2:2 me Atalantën në shtëpi.