23:57 - 06 Dhjetor 2022

Me dy ndeshjet e zhvilluara sonte janë përcaktuar të gjitha kombëtaret çerekfinaliste në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Befasia më e madhe e rrethit të 1/16 së finales ishte Maroku që e eliminoi Spanjën favorite.

Të mërkurën dhe të enjten Kupa e Botës është në pushim për t’u kthyer me ndeshjet çerekfinale me 9 dhe 10 dhjetor.

Tags: