15:10 - 24 Nëntor 2022

Mediumi i njohur zviceran, “20min” ka vlerësuar me nota secilin futbollist të kombëtares së Zvicrës.

Zviceranët shënuan fitore të madhe me rezultat 1:0 ndaj Kamerunit, në hapje të Grupit G të Kampionatit Botëror.

Si u vlerësuan kapiteni Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri?

Nota e lojtarëve: Yann Sommer 5, Silvan Widmer 5, Manuel Akanji 4, Nico Elvedi 4, Ricardo Rodriguez 4, Remo Freuler 4, Granit Xhaka 4, Ruben Vargas 3, Djibril Sow 3, Xherdan Shaqiri 5, Breel Embolo 5.