×
 • Sport
 • Sport

  Conference League – UEFA cakton gjyqtarët nga Kosova

  Insajderi
  30 July 2023 - 22:13
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  UEFA ka caktuar gjyqtarët nga Kosova për të ndarë drejtësinë në ndeshjen e dytë mes Luzernit dhe Djurgarden.

  Kjo ndeshje i takon raundit të dytë kualifikues në Ligën e Konferencës.

  Ndeshja e parë ishte fituar 2:1 nga skuadra zvicerane, e cila ishte si mysafire.

  Ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 3 gusht, në “Luzern Arena”, me fillim prej orës 20:45.

  Genc Nuza do të jetë gjyqtari kryesor në këtë sfidë. Ndihmësit e tij do të jenë Bujar Selimaj dhe Arbnor Bullatovci.

  Burim Jahmurataj është caktuar për në rolin e gjyqtarit të katërt.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark