11:51 - 07 Dhjetor 2022

Pas triumfit të Portugalisë ndaj Zvicrës (6-1), Cristiano Ronaldo ishte lojtari i pare i kombëtares luzitane që u largua nga fusha, i vetëm, kur bashkëlojtarët e tij ende po përshëndeteshin dhe falënderonin tifozët. 

Më herët, CR7 ka përshëndetur bashkëlojtarët dhe ka falënderuar edhe tifozët, duke nxituar me duartrokitje drejt tribunës dhe dhomave të zhveshjes. Kujtojmë që numri 7 i kombëtares portugeze në këtë ndeshje ndaj Zvicrës ishte zëvendësues dhe hyri në lojë në minutën e 74-t për të zëvendësuar João Félix.

Përse veproi kësisoj ylli portugez? Shikoni videon: