×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Dadoja që i preu kokën fëmiut thotë se u “urdhërua nga Allahu”

  Insajderi
  02 March 2016 - 13:13
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një grua nga Uzbekistani, e cila u filmua jashtë një stacioni të metros, duke e tundur kokën e një fëmiu, tha se ‘Allahu e kishte urdhëruar” që ta bëjë këtë akt.

  Gyulchekhra Bobokulova i bëri këto komente para gazetarëve, kur po hynte në sallën e gjyqit, më 2 mars.

  Ajo u tha gazetarëve se e pranon fajin për vrasjen e fëmiut rus, 4 vjeçar, të cilës ia kishte prerë kokën, dhe për të cilën ishte duke u kujdesur, si dado.

  Gjykata komunale vendosi që ajo të mbahet në paraburgim për 2 muaj, si masë kufizuese ndaj saj.

  Autoritetet thanë se Bobokulova vuan nga probleme psiqike dhe do t’u nënshtrohet kontrolleve psikiatrike mjekësore./REL

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark