21:36 - 02 Prill 2022

Boksieri shqiptar, Florian Marku, sonte do të luftojë për mbrojtjen e titullit IBF International në kategorinë e peshave të lehta, shkruan Insporti.

Boksieri ynë tani është gati dhe po përgatitën në prapaskenë për ndeshjen e madhe.

Kujtojmë se përballja mes Florian Markut dhe Chis Jenkins do të zgjasë deri në dhjetë raunde (nëse nuk do të ketë nokaut), e që në luftë është titulli IBF

Me 11 ndeshje, dhjetë fitore e një barazim, Marku do të tentojë që sonte të na bëjë krenar të gjithëve.