×
 • Sport
 • Sport

  David Moyes transferon Januzajn tek skuadra e tij

  Insajderi
  25 July 2016 - 14:44

  Adnan Januzaj ka marrë më në fund një lajm të mirë për karrierën e tij. Sipas mediave angleze, lojtari ofensiv i Manchester United kërkohet nga Sunderland, skuadër në të cilën tashmë drejton David Moyes.

  Ky i fundit ishte ai që i dha besim Januzajt duke e aktivizuar rregullisht në skuadrën e  parë të Manchester United dhe falë tij, futbollisti me origjinë shqiptarë u bë i njohur në të gjithë botën.

  Januzaj shënoi dy gola kundër Sunderlandit në ndeshjen e tij të parë si titullar me Mançester Junajtid nën drejtimin e Moyes, por karriera e tij ka marrë një drejtim krejt të kundërt nga ajo që parashikohej në atë periudhë.

  Futbollisti është kritikuar shpesh për mosangazhim në stërvitje apo për mosrespektimin e shokëve të skuadrës. Për këtë arsye, ai dështoi si me kombëtaren belge, ku është shpallur i padëshiruar, ashtu edhe në huazimin e tij te Borussia Dortmund. /Insajderi.com

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark