×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Dëgjojeni albumin e papublikuar të Kanye West nga viti 1997

  Insajderi
  23 May 2016 - 17:15
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Rikthim në kohën kur Knaye West – megaylli që zë faqet dhe ekranet e mediumeve – ishte vetëm një producent i muzikës nga Çikago, në përpjekje që t’ia jap prodhimet e tij reperëve lokal të Çikagos.

  Edhe pse ai kishte ambicie për tu bërë reper, reputacioni i West-it asokohe ishte më shumë i njohur për instrumentalet që prodhonte, shkruan Dazeddigital, njofton Insajderi.

  Një album i rrallë i vitit 1997 është lëshuar online këto ditë. I bërë nga Kanye West, në kohën kur reperi ishte vetëm 20 vjeç, albumi përmban një sërë instrumentalesh të incizuara. Njërën nga këto incizime, reperi do ta përdorte më vonë në këngën e tij “What You Do To Me”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark