15:35 - 28 Maj 2022

Reperi i njohur kosovar “Fero”, përmes një videoje live kishte thënë se Buta e kishte plagosur me thikë reperin Gramoz Aliu, në skenë Mozzik.

“Vete, thirre Buten nintervistë edhe vete për qysh o therr Mozziki”, kishte thënë Fero në një livestream me Kozak.

Biseda e plotë:

Kozak: Jo nuk vjen Buta ngaqë e kam pas përkrah Mossin dhe do t’ketë inate

Fero; Jo jo se jon bo bashkë kta, jon pajtu

Kozak; Është pajtu Buta me Mossin a?

Fero: Ngom munesh me thirrë Buten edhe me vetë, a është e vërtetë që u therr Mozziki

Ngom une e kam edhe deklaratën ku Mozziki ka shku në polici se une vet jom kon me Mozzikin n’spital, une jom kon me Mpzzikin kur aj u kan i therrt a po kupton?

Kozak: Po për çfarë janë therrë mor vlla?

Fero: Po Buta e din, Buta t’kallzon

Kozak: Buta?

Fero: Buta, Buta vete Buten

Fero: Mozziki i ka qit kungj Butes, edhe tana u kon i therrt për qat punë, a po kupton?

Kozak: E paska rrethin e fortë Buta

@albanian.videos2 #mozzik #buta #fero #kozak #albania #kosova #shqiptaretneperbote🇦🇱🌍 #viral #foryou #fy #foryoupage #fyp #fypシ #italy #germany #switzerland #albaniangirls #albanianboys #🇦🇱🇽🇰 ♬ original sound – Albanian.Videos
@bashxbuta Pi kurit u bo cool met therr e mos me nxerr hak 🔥 #buta #bashbuta #fero #kozakbraci #albania #rap #hiphop #mozzik #lyrical #butafan #fyyyyyyyyyyyyyyyy #viral #foryou ♬ original sound – KingButa