×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputetët e AAK-së ndjekin gjurmët e liderit

  Insajderi
  07 March 2016 - 18:40
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Tetë deputet të AAK-së janë duke e shqyrtuar mundësinë e dorëheqjes nga mandati i tyre prej deputeti, vetëm 2 javë pasi lideri i partisë së tyre Ramush Haradinaj vendosi të vepronte ngjashëm.

  Në partinë e Haradinajt, thonë se ky veprim mund të ndodhë në koordinim edhe me dy partitë tjera opozitare VV dhe NISMA.

  Zëdhënësi i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka thënë për Gazetën Express se një opsion i tillë është duke u konsideruar shumë seriozisht.

  “Nuk është vendosur akoma, nëse deputetët e AAK-së, do të dalin nga Kuvendi apo jo. Por sigurisht se edhe largimi nga Kuvendi, mund të jetë një mundësi”, ka thënë Nitaj.

  Edhe deputeti i kësaj partie, Ardian Gjini, ka thënë se largimi mundshëm nga kuvendi është një çështje që është duke u diskutuar seriozisht.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark