15:01 - 09 Janar 2023

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e VV, njëherish aktorja kosovare, Adriana Matoshi, ka krahasuar vetën me humanisten Nëna Terezë.

Në llogarinë e saj zyrtare në Facebook, ajo ka publikuar dy imazhe ne të cilat u shfaq me plot stil.

Vëmendje mori mbishkrimi i imazhit, ku Matoshi përdori fjalor banal. Ajo tha se personaliteti i saj është i afërt me atë të Nënës Terezë.

“Personaliteti im është diku mes Nënë Terezës dhe ‘Mother F**ker’”, shkroi ajo.