×
 • Sport
 • Sport

  “Dëshira e fshehtë” e Munishit mbeti e parealizuar

  Insajderi
  18 May 2016 - 14:23
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Por vendimi i marrë sot nga UEFA e lë jashtë Europa Ligës skuadrën nga paralarja e Prishtinës. UEFA bëri të ditur se vetëm dy skuadra kosovare do marrin pjesë në gara evropiane: Ligën e Kampionëve dhe Europa Ligë.

  Skuadrat që do marrin pjesë do të jenë, Ferronikeli si fitues i Superligës dhe fituesi i Kupës së Kosovës që do mësohet pas rreth dy javësh.

  Vetëm një ditë para komunikimit të këtij vendimi, trajneri i njohur kosovar Ismet Munishi tha se vendi dytë ishte një “dëshirë e fshehtë” e Hajvalisë dhe u shpreh i kënaqur me këtë arritje.

  “Gjithsesi, ishte një sezon i suksesshëm dhe për këtë më meritorët janë futbollistët. Ta them të drejtën, ishim prej të rrallëve që e kemi ditur që edhe ekipi i dytë do të dalë në Evropë dhe jemi munduar të mos e lëshonim këtë pozitë. Objektivat i kemi arritur, pasi pozita e dytë ka qenë si një dëshirë e fshehtë e jona. Ishte strategji e jona kjo”, ka thënë Munishi për gazetën Zërin.

  Madje, disa herë gjatë këtij muaji, pasi Kosova u pranua në UEFA dhe FIFA, Munishi postoi foto në profilin e tij në Facebook me mbishkrimin: “Evropë na të njohim dhe na vijmë”

  Munishi është i njohur si trajner polemizues dhe karizmatik. Ai vetëm disa ditë më parë ka hapur disa polemika me trajnerin e Ferronikelit, Afrim Toverlani. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark