×
 • Sport
 • Sport

  “Detajet do ta vendosin ndeshjen ndaj Hajvalisë”

  Insajderi
  27 February 2016 - 21:31
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Trajneri i Prishtinës, Sami Sermaxhaj, ka thënë se ndaj Hajvalisë Prishtinën e pret një takim i vështirë dhe i luftuar, që do të vendoset nga detajet.

  Trajneri i Prishtinës e vlerësoi kundërshtarin para duelit që zhvillohet të dielën në Kishnicë.

  “Hajvalia është rival jashtëzakonisht i fortë që e ka dëshmuar vetën jo vetëm në këtë sezon, por ka dy tre vite që kanë ekip shumë kompakt, me shumë pak pika të dobëta. Mendoj se do të jetë lojë jashtëzakonisht e luftuar e me ritëm më të ndryshëm se sa që kishim për Kupë, qoftë për ne apo për Hajvalinë. Detajet e vogla do të vendosin ndeshjen”, deklaroi ish-trajneri i Fushë Kosovës e KEK-ut.

  Prishtina udhëton në Kishnicë të dielën për të zhvilluar ndeshjen e parë kampionale të pjesës pranverore, ndaj Hajvalisë në ora 13:00.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark