×
Show

Dhia me dy këmbë që çuditë banorët

Insajderi
17 May 2016 - 12:40
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Edhe pse me vetëm dy këmbë, kjo dhi e vendosur ka mësuar se si të ecë dhe të luaj me miqtë e saj.

Pamjet tregojnë një dhi të vogël, e cila mban ekuilibrin me dy këmbë dhe vjen vërdall me kafshët e tjera duke habitur të zotin dhe fshatarët e tjerë të zonës.

Kafsha nga provinca Yunnan, në jug-perëndim të Kinës, është quajtur “dhia kokëfortë” nga vendasit, raporton Daily Mail.

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark