×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Disa lagje të Prishtinës të dielën mund të mbesin pa ujë

  Insajderi
  22 October 2022 - 19:25

  Lagjet Kodra e Trimave, Kolovica, Arbëria, Medrese dhe zona të tjera të Prishtinës mund të mbesin pa ujë të pijshëm të dielën më 23 tetor.

  Kompania Rajonale e Ujësjellësit ka njoftuar se do të ndërhyjë në evitimin e një dëmtimi në gypin magjistral Albanik – Prishtinë.

  Sipas njoftimit të ujësjellësit, punimet do të nisin në orën 9 të mëngjesit e pritet të zgjasin deri në orën 16.

  Njoftim i plotë:

  Prishtinë, 22 tetor – Gjatë ditës së nesërme 23 tetor, e diel do të realizohen punime teknike , respektivisht ndërhyrje në evitimin e një dëmtimi në gypin magjistral Albanik – Prishtinë. Ndërhyrja do të bëhet në fshatin Lupç.

  Punimet fillojnë në orën 09:00-16:00.

  Mund të ketë çrregullime të furnizimit me ujë në fshatrat me shtrirje përgjatë gypit magjistral Albanik-Prishtinë dhe një pjese të Prishtinës, por do bëjmë çmos që mos të ndjehet mungesa e ujit.

  Lagjet e Prishtinës që mund të ndjejnë mungesën e ujit: Kodra e Trimave, Kolovica, Arbëria , Medrese dhe zona të tjera.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark