×
 • Sport
 • Botërori 2022

  “Do të jetë stërvitje e lehtë”/ Ky ishte parashikimi i Munishit për ndeshjen Maroko – Portugali

  Insajderi
  10 December 2022 - 18:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Trajneri i Prishtinës, Ismet Munishi kësaj radhe është treguar i saktë në parashikim e tij për fituesin e ndeshjes mes Marokut dhe Portugalisë. Ai mbrëmë kishte thënë se ”do të jetë stërvitje e lehtë” për kombëtaren afrikane.

  Maroku shkaktoi befasinë më të madhe në këtë kampionat botëror duke mposhtur me rezultat 1-0 Portugalinë, me ç’rast u kualifikua në gjysmëfinale.

  Ndërsa, fitoren me këtë rezultat e kishte parashikuar mbrëmë edhe Ismet Munishi.

  ”Do t’i befasojë ekspertët vendor dhe ndërkombëtar. Do të jetë stërvitje e lehtë për Marokun, fiton Maroku. 0-1 fiton Maroku ose në penallti por Maroku shkon tutje kam simpati për këtë kombëtare,” ka thënë ai mbrëmë në emisionin ‘Dueli Botëror’.

  Kujtojmë se ish-trajneri i disa skuadrave kosovare shkaktoi bujë të madhe dje në rrjetet sociale, pasi për ndeshjen mes Brazilit dhe Kroacisë kishte thënë se ”do të jetë stërvitje e lehtë” për brazilianët e që në fund nuk doli ashtu.

  Brazili u mposht nga Kroacia pas ekzekutimit të penalltive dhe u eliminua më herët sesa që pritej nga Kupa e Botës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark