×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  DokuFest bënë thirrje për aplikim në projektin “Rec’on the future”

  Insajderi
  04 March 2016 - 14:18
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Festivali Ndërkombëtari i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër, DokuFest ka bërë thirrje për aplikimin e programit dhe trajnimit për prodhimin e dokumentarëve.

  Kështu ka bërë të ditur organizatoret e këtij festivali me ç’rast kanë theksuar se ky projekt ka për qëllim të diskutojnë për temën e shtetësisë në Evropë.

  “Projekti ‘Rec’on the future!’ ka për qëllim të ofrojë hapësirë për të rinjtë të diskutojnë për temën e shtetësisë në Evropë. Pjesëmarrësit e përzgjedhur do të ndahen në grupe dhe ftohen në Prizren për të konceptuar, xhiruar dhe edituar filmat e tyre nën drejtimin e tutorëve. Dy dokumentarë me temën e identitetit, kulturës dhe shtetësisë do të prodhohen”, thuhet në thirrjen.

  Personat të cilët duan të marrin pjesë duhet të jenë nga mosha 18 – 25 vjeç, dhe nga Kosova, Shqipëria, Bullgaria, Bosnje dhe Hercegovina, Serbia, Maqedonia, Rumania, Greqia, Kroacia, Italia, Spanja dhe Franca./Insajderi.com

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark