15:45 - 28 Maj 2022

30-vjeçari Gazmend Hyseni i njohur me nofkën “Strella” mbeti i vrarë në mesnatën e së shtunës në Ferizaj.

Gazeta Insajderi ka mësuar se dorasi që vrau Strellën është vëllai i reperit Buta, Qëndrim Januzi i njohur me nofkën ‘RIFA’.

Pas vdekjes së 30-vjeçarit të shumta kanë qenë reagimet nga shokët dhe familjarët e të ndjerit.

Njëri nga miqtë e “Strellës” në Facebook ka shkruar dora ju thaftë ati që shkrepi plumb mbi ty.

“Ahh more mik more vlla ike nlule trinis dora ju thaft aj qe shkrepi plumb mbi ty Inshallah xhehnet e u takofshim nboten tjeter strella. Do tna mungon gjithmon Gazmend”