×
 • Showbiz
 • Show / Showbiz

  Drake përmend Prishtinën në këngën e tij të re

  Insajderi
  06 October 2023 - 19:33
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Drake ka publikuar së fundmi albumin e tij më të ri me titull “For All The Dogs”.

  Kënga e tij e fundit titullohet “Polar Opposites” dhe në vargjet e saj ai ka përmendur kryeqytetin shqiptar, Prishtinën.

  “Ose është mesazhi yt që po e lexoj gabim; Ose thjesht veprimet tuaja janë mashtruese; Nuk e di se si i bëjnë gjërat në Prishtinë; E di që tensioni po rritet; Ka shumë njerëz të vdekur për mua që ende marrin frymë”, thotë mes të tjerash ai.

  Nuk dihet se prej nga ka ardhur frymëzimi i reperit për të përmendur kryeqytetin e Kosovës në këngën e tij.

  Ndër rastet kur ai mund të ketë dëgjuar për Kosovën mund të jetë këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora.

  Kjo pasi në vitin 2012, Drake kompozoi për të këngën e famshme “R.I.P.”, i cili njëherësh hiti i parë solo në karrierën e këngëtares shqiptare.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark