×
 • Sport
 • Sport

  Drejtuesit e “Allianz Arena” e akuzojnë Barcelonën për kopjim

  Insajderi
  09 March 2016 - 17:29
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Faqja zyrtare në “Facebook” e stadiumit të Bayernit, “Allianz Arena”, ka reaguar nëpërmjet një postimi duke shkruar se klubi i Barcelonës do të ndryshojë stadiumin “Camp Nou” duke marrë modelin e stadiumit të ndërtuar në vitin 2005 nga klubi bavarez.

  allianz

  Klubi i Barcelonës ia ka dhënë tenderin për ndërtimin e Camp Nout të ri një grupi japonez të arkitekturës, dhe pritet që punimet të nisin në vitin 2017 e të përfundojnë në 2021.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark