×
 • Sport
 • Sport

  Drilon Hajrizi kritikon trajnerin Pavic, kërkon largimin

  Insajderi
  04 March 2016 - 20:42
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Basketbollisti më i mirë vendor i Pejës, Drilon Hajrizi u pa të jetë i tejet i pakënaqur nga një episod që ndodhi në sfidën që Peja e fitoi ndaj Levskit në Sofje, dhe të premten ka kritikuar trajnerin Pavic përmes një statusi në Facebook.

  Derisa Peja zyrtarisht nuk ka bërë të ditur ende asgjë, por vetë lojtari të premten ka lëshuar një status në Facebook ku ka thënë se pranon dënimin, por edhe kërkon shkaktarët e vetë rrëmujës të zbulohen.

  Ai tha se trajneri nuk po i trajton aspak mirë basketbollistët vendorë, dhe sipas tij Branimir Pavic po “dëshiron t’i ‘urtojë’ vendorët, dhe t’i ‘sajdisë’ të huajt”.

  Për më tepër lexoni më poshtë statusin e shkruar nga vetë Hajrizi:

  drila

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark