15:22 - 18 Mars 2023

Drita lidere e kampionatit, kthehet me një pikë nga stadiumi “Liman Gegaj” në Malishevë.

Ballafaqimi mes Malishevës dhe Dritës, përkundër lojës së mirë dhe raste shënimi qoftë të njërës palë dhe skuadrës tjetër, ka përfunduar pa gola (0:0).

Megjithatë për Malishevën është një pikë me rendësi në luftë për ekzistencë dhe po ashtu edhe për Dritën që synon titullin e kampionit.

Drita kryeson me 52 pikë, ka një ndeshje dhe dy pikë më shumë se Ballkani në vend të dytë dhe Malisheva është i shtati me 29 pikë pas 26 jave në elitën e futbollit të Kosovës.

Tags: ,