×
 • Sport
 • Sport

  Drita merr fitore të madhe si mysafir i Llapit në Podujevë

  Insajderi
  22 October 2023 - 15:06
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Drita e Gjilanit ka shënuar fitore në derbin e javës së 10-të të elitës së futbollit të Kosovës.

  Skuadra nga Gjilani ka triumfuar me rezultat 1:0 ndaj Llapit në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

  Në minutën e 81-të, Almir Ajzeraj nga afërsia tund rrjetën e vendasve.

  Është fitorja e pestë rresht për Dritën.

  Ballkani (një ndeshje me pak) kryeson me 23 pikë, e ndjekur nga Drita me 21 (një ndeshje me pak) dhe Llapi 19 sosh.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark