×
 • Sport
 • Sport

  “Dybala do të bëhet më i mirë se Neymar dhe Suarez”

  Insajderi
  05 March 2016 - 16:44
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Këtë deklaratë trajneri italian e dha në “Corriere dello Sport”, duke thënë se brenda pak vitesh talenti i Juventusit do të arrijë majat e futbollit botëror.

  Allegri beson se me shkëlqimin treguar në Serie A, Dybala shumë shpejtë do të jetë më i mirë se futbollistët si Neymar, Suarez, Leëandowski apo Gareth Bale.

  Më parë për Dybalan fjalë të mëdha pati thënë edhe superylli argjentinas Lionel Messi duke e cilësuar bashkëkombësin e tij si një nga talentet më premtues në botë.

  “Paulo është një futbollist i madh, me një të ardhme të madhe. Më besoni”, kishte thënë Messi pasi kishte stërvitur me Dybalan në Kombëtaren argjentinase.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark