10:27 - 10 Qershor 2021

Një ngjarje interesant ka ndodhur në Bundesligën gjermane, raporton Insporti.

Bayern Munich ka transferuar mbrojtësin francez të RB Leipzig, Dayot Upamecano, duke njoftuar se lojtari do të nis stërvitjet me klubin me 1 korrik.

Por, në klauzolën e largimit, thuhej që Upamecano do të ishte pjesë e RB Leipzig deri me 15 korrik.

Në këtë mënyrë, edhe pse Upamecano është pjesë e Bayern Munich, ai do të kthehet në stërvitje tek RB Leipzig deri me 15 korrik, si dhe do të detyrohet të paguajë pagën e lojtarit që kap shifrën rreth 200 mijë euro./Insporti.com/