14:29 - 26 Maj 2023

Edon Zhegrova mund të transferohet te Napoli në merkaton e kësaj vere.

De Laurentiis ka nisur të interesohet për sulmuesin e Kosovës, që të forcojë skuadrën e sezonit të ardhshëm, pasi disa lojtarë të rëndësishëm mund të largohen nga “Diego Armando Maradona”. 

Lojtari i lindur në vitin 1999 në Kosovë, aktualisht është pjesë e Lille dhe mund të transferohet në Itali për më pak se 10 mln. €.

Këtë edicion Zhegrova ka luajtur 24 ndeshje, duke shënuar 4 gola dhe asistuar 5 sosh.