20:29 - 25 Janar 2023

Sonte do të zhvillohet ndeshja e parë gjysëmfinale e Carabao Cup, mes Nottingham Forest dhe Manchester United.

”Djajtë e kuq” do të kërkojnë një rezultat pozitiv, për të pasur më të leht kalimin në finale, të këtij trofeu.

Në anën tjetër Nottingham shpreson për një kalim të mundshëm në finale, pasi në kampionat nuk qëndron edhe aq mirë.

Ndeshja zhvillohet në ”City Ground” Stadium, më fillim nga ora 21:00.

Tashmë janë publikuar edhe 11-shet startuese nga të dyja skuadrat.

Formacionet Zyrtare: