Ekskluzive: Multimilioneri i arratisur Abedin Salihu ka ikur jashtë Kosovës

Multimilioner kosovar, Abedin Salihu, është njëri nga të dyshuarit për rastin “Brezovica”. Gazeta Insajderi merr vesh se biznesmeni ka ikur nga shteti, pavarësisht se është në kërkim të Policisë. Abedin Salihu, pronari i kompanisë ndërtimore “Dino”, hotelit “Brezovica”, dhe presidenti e donatori i klubit futbollistik “FC Ulpiana”, ka ikur nga Kosova. Kjo pasi, shteti ka … Continue reading Ekskluzive: Multimilioneri i arratisur Abedin Salihu ka ikur jashtë Kosovës