×
Show

Elinel nuk arrin t’ia marrë zemrat fansave as me “Serenata”

Insajderi
20 July 2017 - 20:17
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Pas disa bashkëpunimeve me këngëtarë, kryesisht nga Shqipëria, për të cilat u kritikua se “është bërë tepër i dhënë pas hiteve mbi dashurinë“, reperi Elinel ka publikaur me një këngë të re, por përsëri me temë të njejtë.

Titullohet “Serenata” dhe normalisht i kushtohet dashurisë, një anë e reperit që nuk është parë më herët.

Elinel pretendon se është “shumë i fortë” edhe përkundër ndryshimit të tij në skenën muzikore që nga viti i kaluar që ka krijuar reagime jo të mira nga fansat e tij që i ka krijuar duke qenë një “hardcore reper”.

Krijimtaria e Granit Bajraktarit, të njohur me nofkën Elinel, në fillimet e karrierës së tij njihej si “përfaqësuesi i rrymës rap-undergorund në Prishtinë”.

Vitin 2016 dhe gjatë këtij viti, Elinel ka eksperimentuar: ai ka publikuar këngë me artistë të zhanreve Pop, R&B dhe rok.

Por, reperi nga Prishtina thotë se shumica e fansave të tij e kanë pritur mirë ndryshimin e tij.

“Shumica e kanë pritë mirë edhe e kanë marrë që kom hi në terrene të reja, e kanë pa edhe një anë temën tjetër, ku edhe aty jam shumë i fortë”, kishte thënë Elinel në një intervistë për Insajderin.

Edhe pse kështu deklarohet Elineli, fansat e kanë kritikuar shumë reperin kosovar në videon “Serenata”, për ndërrim  enorm të stilit dhe këndimit.

Fansa i kanë bërë thirrje Elinelit që të kthehet në stilin e tiij të vjetër sepse reperi ashtu pëlqehet./Insajderi.com

Ja disa reagime nga opinioni në kanalin e Youtube:

 

 

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark