×
 • Sport
 • Sport

  Emir Sahiti shënon gol “Alla Quaresma” për Hajdukun e Splitit

  Insajderi
  22 April 2023 - 22:13
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Ndeshja mes Hajdukut dhe Varazhdinit në kuadër të xhiros së 30-të solli fitoren e pritur 2-0 për vendasit, por edhe një gol mjeshtëror.

  Epërsinë për Hajdukun e solli Benraho me gol në mesin e pjesës së parë dhe në minutën e 65-të të ndeshjes ndodhi një moment magjik, ku rolin kryesor e kishte Emir Sahiti, futbollisti i Hajdukut. Pas marrjes së topit në krahun e djathtë, me një driblim mjeshtëror shpëtoi portierin e drejtpërdrejtë dhe më pas shënoi një gol fenomenal me një goditje nga jashtë, në stilin e legjendarit Quaresma.

  Hajduk është në pozitën e dytë të tabelës dhe tani është dhjetë pikë prapa liderit Dinamo Zagreb.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark