×
 • Lajme
 • Lajme

  Emri i William Walkerit propozohet që t’i vihet një rruge në Tiranë

  Insajderi
  11 June 2024 - 15:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Bashkësisë së Tiranës sot i ka shkuar në tavolinë propozimi që një rrugë e qytetit të mbajë emrin e William Walker.

  Lajmin e ka dhënë deputeti i PS-së, Pandeli Majko.

  “Sot, bashkë me kryetaren e Komisionit të ligjeve, Klotilda Bushka, i propozuam Bashkisë së Tiranës, që një prej rrugëve të saj të mbajë emrin e William G. Walker!
  Ai ishte shefi i misionit të OSBE-së që denoncoi masakrën e Reçakut!
  Ky akt nderimi është i merituar për dashurinë dhe respektin që ambasadori ëalker ka treguar për kombin shqiptar në ditët më të vështira”
  shkruan Majko në njoftim.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark