23:21 - 23 Qershor 2022

Pas firmës në kontratën me klubin e ri në Turqi, Roshi do të aktivizohet sërish në këtë shtet, aty ku aktivizohen edhe shumë lojtarë të tjerë.

I fundit që u bashkëngjit ishte Ermir Lenjani, i cili nga Grasshopersi në Zvicër, firmosi për Umraniesporin.

Ndërkohë që në Turqi luajnë edhe Sokol Cikalleshi me Endri Çekiçin, të dy te Koniaspori. Eduard Roca dhe Kristal Abazaj janë pjesë e Istanbulsporit.

Ndërsa te Boluspori luajë Gentian Selmani, Bekim Balaj dhe Dejvi Bregu. Jurgen Bardhi po ashtu luan te Keçiorenguçu dhe Eraldo Çinari te Samsunspori.