×
 • Sport
 • Sport

  EuroBasket 2017: Kosova përballë Sllovenisë, Ukrainës dhe Bullgarisë

  Insajderi
  22 January 2016 - 12:15

  Sllovenia, Ukraina dhe Bullgaria janë kundërshtarët që kanë sjellur goglat e shortit të tëerhequr sot, në Mynih të Gjermanisë, raporton Insajderi.

  Kosova do të bëjë gara ne grupin E, të kualifikimeve për “Euro Basket 2017”.

  Ky konsiderohet të jetë grup mjaft i vështirë për Perfaqësuesën tonë të basketbollit kur dihet që një kundërshtarë si Sllovenia ka edhe lojtarë të ligës më të fortë në botë, NBA.

  Ndërsa, përfaqësuesja e Shqipërisë është në një grup me Sllovakinë, Gjeorgjinë dhe Malin e zi. Këto janë kualifikimet e para për një kompeticion të rëndësishëm që kosovarët do të marrin pjesë.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark