×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Facebook shpjegon se çfarë ndodh me llogaritë e përdoruesve që vdesin

  Insajderi
  26 May 2023 - 08:35
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Facebook ka shpjeguar se çfarë ndodh me llogaritë e përdoruesve që vdesin.

  Sipas Facebook, të gjitha mesazhet, fotot, postimet, komentet, reagimet dhe informacionet do të hiqen menjëherë dhe përgjithmonë nga Facebook.

  “Kjo do të thotë që kur dikush na informon se i përdoruesi ka vdekur, të gjitha mesazhet, fotot, postimet, komentet, reagimet dhe informacionet e tij do të hiqen menjëherë dhe përgjithmonë nga Facebook. Profili i tij kryesor dhe çdo profil shtesë në Facebook do të fshihen gjithashtu. Mirëpo, nëse doni të mbani një kujtim për veten tuaj, mund ta ktheni faqen në një “profil përkujtimor”, deklaron Facebook./A2CNN

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark