21:15 - 19 Shkurt 2016

Ferrari është skuadra e fundit e “Formula 1” që zbulojë makinën e tyre të re, SF-16h, për sezonin 2016, siç e shikojnë ata si konkurrentë të denjë të Mercedesit, njofton AutoSport.com.

Ekipi italian e prezantojë makinën e re të premten përmes videove direkt në internet, me drejtues kryesor Maurizio Arrivabene dhe shoferët Sebastian Vettel dhe Kimi Raikkonen, raporton Insajderi.

ferrari2

Arrivabene i cili këtë vit zëvendësoj teknikun e kaluar Frederico Domenicalin, dëshiron të shohë progres të mëtejshëm tek skuadra italiane, si dhe më shumë sfidë për titullin në Formula 1.

“Mendoj se këtë vit, ne kemi nevojë për të rivalizuar pak më shumë. Ne do të donim për të luftuar deri në fund për kampionatin”, tha ai.

ferrari3

Tek makina e re SF-16h, mbizotëron më shumë e bardha se sa që jemi mësuar tek Ferrari, po ashtu pjesën e përparme më të shkurtër.